Dostępność

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej http://dpsbejscka.cluster021.hosting.ovh.net/

Dom Pomocy Społecznej w Bejscach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do http://dpsbejscka.cluster021.hosting.ovh.net/.

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-10-28.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-03-06.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Pliki PDF, DOC itp. – redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).

    Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) – lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.

    Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.

Powody braku spełniania wymagań

  • Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-08.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-03-08.

Skróty klawiaturowe

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest P. Robert Słupik.


. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 41 3511159 lub poprzez email: dps@dpsbejsce.pl


. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Teren Domu Pomocy Społecznej jest ogrodzony. Przy bramie głównej zainstalowany jest wideodomofon. W razie problemu z wejściem na teren placówki, osoba niepełnosprawna korzystając z instalacji wideodomofonu może wezwać personel lub poprosić o zdalne otwarcie furtki / bramy.

Budynek pałacu DPS

Do budynku prowadzą 2 wejścia (wejście główne od strony wschodniej oraz wejście boczne od strony północnej). Do wejścia bocznego prowadzą schody. Dla osób niepełnosprawnych dostępne jest wejście główne. Przy schodach wejściowych zainstalowana jest platforma schodowa umożliwiająca wjazd osób na wózkach na poziom parteru. Dla osób na wózkach dostępna jest tylko powierzchnia parteru budynku. Pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze. Wyznaczono i oznakowano łazienkę dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie jest wyposażony w windę. Na poziomie piętra umieszczono krzesełka ewakuacyjne oraz materace ewakuacyjne umożliwiające sprowadzenie osoby niepełnosprawnej po schodach. W pokojach pensjonariuszy rozmieszczone są maty poślizgowe umożliwiające szybką ewakuację osób w sytuacji zagrożenia pożarowego.

Budynek wielofunkcyjny DPS

Do budynku prowadzą 3 wejścia. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się po prawej stronie budynku (strona wschodnia) -wejście to jest wyposażone w podjazd dla wózków wraz z poręczą. Przed wejściem od strony frontowej oraz wejściem od lewej strony budynku znajdują się schody – wejścia te nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie gabinetu zabiegowego oraz łazienka dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. Na poziomie piętra, na klatce schodowej umieszczono krzesełko schodowe oraz materac ewakuacyjny umożliwiające sprowadzenie osoby niepełnosprawnej po schodach. Budynek wyposażony jest w windę dla osób niepełnosprawnych. Dla osób na wózkach dostępna jest powierzchnia parteru oraz piętra budynku.

Przed budynkami Domu Pomocy Społecznej funkcjonuje parking na którym wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W Domu Pomocy Społecznej w Bejscach nie ma pętli indukcyjnych. W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących. W Domu Pomocy Społecznej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.

Aplikacje mobilne

brak

Dodatkowe informacje

Skip to content